OŚWIADCZENIE STAROSTY BRODNICKIEGO, BURMISTRZA BRODNICY I KS. DZIEKANA REJONU BRODNICKIEGO

 

Szanowni Państwo, Drodzy Brodniczanie i mieszkańcy
Powiatu Brodnickiego!

Wojna zapukała do drzwi naszych bezpośrednich sąsiadów. Kilka dni temu granica państwowa Ukrainy została zaatakowana przez wojska rosyjskie.

Brodniczanie  i mieszkańcy całego powiatu solidaryzują się z Ukraińcami. W związku z agresją Rosji wobec Ukrainy nie możemy pozostać obojętni.  W geście solidarności   na budynku Urzędu Miejskiego powiewa flaga w barwach narodowych Ukrainy. W liście do mera Iwano-Frankowska, miasta z którym Brodnica współpracuje od lat, Burmistrz przekazał od nas wszystkich słowa  wsparcia oraz gotowość  udzielenia pomocy w tym trudnym dla Ukrainy czasie. Wkrótce dowiemy się czego teraz najbardziej potrzebują  mieszkańcy Iwano-Frankowska oraz jakiej pomocy od nas oczekują. Będziemy organizować wspólnie akcje pomocowe.

Wojna to okrutny czas klęski humanitarnej, która najbardziej dotyka najsłabszych – dzieci i osoby starsze.  Chcemy przekazać Ukrainie nie tylko gesty solidarności, ale także wymierną materialną pomoc w formie zbiórki środków medycznych, koców, śpiworów.

W naszym mieście, powiecie i parafiach mieszka znaczna liczba osób pochodzących   z Ukrainy. Należy się spodziewać, że będzie przybywało do nas osób narodowości ukraińskiej, które dołączą do swoich bliskich mieszkających już w naszym regionie.

Apelujemy do ludzi dobrego serca o udzielanie pomocy tym osobom oraz ich rodzinom.

Obywateli Ukrainy mieszkających w naszym mieście i powiecie otaczamy wielką serdecznością. Łączymy się w bólu ze wszystkimi rodzinami, które straciły najbliższych lub ucierpiały w ostatnich bolesnych dla demokratycznego świata wydarzeniach na Ukrainie.

Módlmy się, by konflikt ten nie przerodził się w wojnę o zasięgu europejskim czy światowym. 

 

Bądźmy solidarni z Ukrainą.

Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz

Starosta Brodnicki Piotr Boiński  

Dziekan Rejonu Brodnickiego ks. Mariusz Stasiak

 

farabrodnica

Ten artykuł może być interesujacy