OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.01.2019

  1. W Święto Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, wspomnijmy nasz chrzest poprzez który staliśmy się dzie

  2. mi Bożymi i zostaliśmy włączeni do Kościoła katolickiego. W naszej parafii uroczyste udzielanie chrztów odbywa się w II i IV niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.15. Przypominamy, iż rodzicami chrzestnymi mogą być tylko praktykujący katolicy, mogący przystępować do Stołu Pańskiego.

  3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.15 nastąpi uroczyste przystąpienie kręgu rodzin z naszej parafii do Kościoła Domowego. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy katolickie małżeństwa i rodziny do wstępowania w szeregi Kościoła Domowego, zwanego potocznie „oazą rodzin”. Obecnie w naszej parafii działają dwa kręgi.

  4. Od jutra rozpoczynamy Okres Zwykły w ciągu roku kościelnego. W liturgii dominować będzie kolor zielony.

  5. Kalendarz liturgiczny: w czwartek 17. stycznia wspomnienie św. Antoniego, opata, w piątek 18. stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,20), w sobotę 19. stycznia wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.

  6. W przyszłą niedzielę 20. stycznia o godz. 17.00 w Kaplicy Krzyża Świętego spotkanie modlitewne przed obrazem JEZU UFAM TOBIE. Będzie to III niedziela miesiąca – tradycyjna kolekta gospodarcza, którą polecamy ofiarności wiernych.

  7. W niedzielę 27. stycznia obchodzić będziemy w naszej parafii jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. Seniora Bolesława Lichnerowicza, naszego wieloletniego proboszcza. Dostojny Jubilat odprawi uroczystą Mszę św. o godz. 12.15, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Prałacie.

  8. Trwa wizyta kolędowa. Oto najbliższy porządek kolęd:

  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” tematem przewodnim jest: „Dziecko to skarb”.

  10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Adam Krajnik, l. 63, Henryk Konkolewski, l. 81 oraz żyjąca jeden dzień Zuzanna Gółkowska. „Wieczny odpoczynek…”.

Top