OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV niedziela zwykła, 20 września 2020 rok

1. Przeżywamy dziś XXV niedzielę zwykłą w ciągu roku.

Dzisiaj o godz. 1500 w Brodnickim Centrum Caritas spotkanie dla członków Liturgicznej Służby Ołtarza (kandydaci, ministranci, lektorzy) oraz ich rodziców.

Dzisiaj o godz. 1700 w kaplicy spotkanie modlitewne przed obrazem „Jezu ufam Tobie”.

2. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy św. i nabożeństw oraz stosowaniu płynu dezynfekującego.

3. W kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

– we wtorek, podczas Mszy św. wieczornej spotykają się członkowie grupy dla Intronizacji Serca Pana Jezusa. Na zakończenie Mszy się oddanie czci relikwiom św. Jana Pawła II. Po św. w salce spotkanie członków tej wspólnoty.

– w środę, wspomnienie św. Ojca Pio, o godz. 1800 nowenna do
MB Nieustającej Pomocy.
Po Mszy św. w salce spotkanie „Ruchu Lednickiego”.
Okazja do spowiedzi świętej także w godz. 2000 – 2100;

– w przyszłą niedzielę, o godz. 1745 spotkanie członków żywego różańca i Msza św. wieczorna w ich intencji.

4. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” oraz biuletynu parafialnego. Nową szatę graficzną otrzymała także strona internetowa parafii www.farabrodnica.pl Zamieszczone są tam wszystkie aktualne informacje. Ze strony można pobrać również biuletyn parafialny.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę (26 i 27 września) podczas Mszy św.
o godz. 1100 ostatnie dwie grupy dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej. Spowiedź św. dla dzieci w piątek, 25 września o godz. 1700, dla rodziców dzieci w środę, 23 września od godz. 2000.

Próby dla SP 1 w poniedziałek i czwartek o godz. 1600.

Próby dla SP 7 w poniedziałek o godz. 1700.

6. W najbliższy piątek, 25 września planujemy pielgrzymkę na Jasną Górę dla maturzystów. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z którymś z księży wikariuszy.

7. W najbliższy piątek, 25 września o godz. 1830 w farze Msza św. i spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8. Spotkanie dla rodziców oraz dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej w 2021 roku odbędzie się w niedzielę, 4 października o godz. 1700 w farze.

9. W sobotę, 3 października przeżywać będziemy uroczystość dziękczynną z okazji 100. rocznicy posługi sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Brodnicy. Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Józefa Szamockiego zostanie odprawiona o godz. 1200. Szczegóły w biuletynie parafialnym.

10. Bóg zapłać za ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na prace inwestycyjne.

Po pracach konserwatorskich zamontowany został witraż w kaplicy Krzyża Świętego. Koszt prac wyniósł 5.500 zł.

11. Dzięki uprzejmości TV Eltronik w kościele farnym zamontowana na sposób stały została kamera, która umożliwia transmisję Mszy św.
i nabożeństw. Uczestnictwo w Mszy św. możliwe będzie w każdą niedzielę
o godz. 930 oraz 1830 oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. w środę o godz. 1800. Przypominamy, że nie obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej. Dla osób, które mogą w niej uczestniczyć osobiście, transmisja telewizyjna nie jest więc formą zadośćuczynienia temu obowiązkowi.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Krzysztofa Karczewskiego, Andrzeja Łopińskiego, Zbigniewa Czekała, Alfonsa Górnego, Tadeusza Bieńkowskiego, Jerzego Janke, Ryszarda Kowalskiego oraz Jerzego Siłakowskiego. Wieczny odpoczynek…

Top