OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV niedziela zwykła, 5 lipca 2020 roku

 1. Przeżywamy dziś XIV niedzielę zwykłą w ciągu roku.

Z okazji urlopów i wakacji parafianom i przybyłym gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa dobrego wypoczynku i bezpiecznych podróży.

2. W kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;

– w środę, wspomnienie św. Jana z Dukli, o godz. 1815 nowenna do MB Nieustającej Pomocy; okazja do spowiedzi świętej w godz. 2000 – 2100;

– w sobotę,  święto św. Benedykta opata, Patrona Europy.

3. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” oraz biuletynu parafialnego.

4. W miesiącach wakacyjnych w dni powszednie zawieszona jest Msza św. o godz. 700.

5. Trwa nowenna różańcowa za Ojczyznę o światło Ducha Świętego i dar mądrości dla Polaków (tajemnice bolesne i Litania do Krwi Pana Jezusa). Modlitwy odprawiane będą dzisiaj o godz. 1740, a od jutra do soboty włącznie o godz. 1400.

6. Przypominamy, że odwołana została dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych.

7. Z dniem 1 lipca Biskup Toruński mianował wikariuszem naszej parafii neoprezbitera Pawła Lewandowskiego. Swoją posługę proboszcza Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu zakończył ks. prałat Stanisław Andrik, który przed laty był wikariuszem parafii farnej. Ks. Stanisław z dniem 1 lipca zamieszkał na terenie naszej parafii i będzie wspierał nas posługą duszpasterską. Bardzo serdecznie witamy księży w naszej wspólnocie i życzymy im dobrej i owocnej posługi wśród nas.

8. Trwają prace remontowe w wikariatce polegające na kapitalnym remoncie jednej z łazienek. Częściowo wymieniona została instalacja wodno-kanalizacyjna, armatura łazienkowa, glazura oraz wykonano prace malarskie. Trwa remont w jednym z mieszkań w wiakriatce.

W minionym tygodniu dokonano także czasowego przeglądu – pomiarów elektrycznych i sporządzona została stosowna dokumentacja w tej materii.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Jerzego Domżalskiego i Irenę Kalwa Wieczny odpoczynek…

Top