OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II niedziela adwentu, 8 grudnia 2019 roku

  1. Przeżywamy dziś II niedzielę Adwentu. Obchodzimy ją jako uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1215 rozpocznie się w kościele czuwanie przed Najświętszym Sakramentem tzw. „Godzina łaski dla całego świata” i potrwa do wieczornej Eucharystii. Program czuwania zamieszczony jest w gablotach.

  1. Msze św. roratnie poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 550 odprawiamy w dni powszednie o godz. 615.  Dzieci zapraszamy na roraty z lampionami od poniedziałku do piątku o godz. 1700Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 23 grudnia.

  1. W kalendarzu liturgicznym:

– w środę, o godz. 1815 nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

– w piątek, wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy; jest to rocznica święceń kapłańskich papieża Franciszka. O godz. 1745 w salce wikariatki odbiór szatek komunijnych.

– w sobotę, wspomnienie św. Jana od Krzyża.

  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik „Niedziela” biuletyn parafialny. Jest także 1 egzemplarz kalendarza cegiełki na wsparcie hospicjum perinatalnego w Bydgoszczy w cenie 50 zł. To pomoc dla nienarodzonych jeszcze dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie wady genetyczne.

  2. Rozprowadzamy świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca w cenie 6,50 zł, duża 15 zł.

  1. Od dzisiejszej niedzieli, Grupa Męska organizuje paczki dla potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Zwracamy się z prośbą o przyniesienie suchej i niepsującej się żywności i składanie tych darów przy ołtarzu św. Antoniego. Można też złożyć ofiarę pieniężną w skarbonie „Chleb św. Antoniego”.

  1. W czwartek, 19 grudnia od godz. 1300 w przychodni „Medicus” przy ul. Wyspiańskiego 6A odbędą się się badania USG w cenie 55 zł. Bliższe informacje w przychodni oraz w gablocie.

  1. W piątek, 3 stycznia w Arenie Toruń odbędzie się wyjątkowy koncert „Betlejem w Toruniu”, realizowany od kilku lat w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej. Wystąpią: m.in. Arka Noego, Natalia Niemen, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak. Jest to koncert Najpiękniejszych Kolęd z różnych stron świata, Słowo Biskupa oraz łamanie się opłatkiem. Po nim wspólne kolędowanie; artyści z publicznością śpiewają polskie koldy Bilety w cenie: 80 zł, 60 zł i 50 zł do nabycia w zakrystii. Mamy tylko 8 biletów. Więcej informacji w gablocie.

  1. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Aktualnie Kościołowi za wschodnią granicą służy ponad 800 osób duchownych i świeckich z Polski. Dzięki zebranym ofiarom udaje się organizować letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży, funkcjonowanie świetlic parafialnych, przedszkoli, domów dla osób starszych i domów samotnej matki, prace remontowo-budowlane oraz działalność charytatywną.

  1. W przyszłą niedzielę, III miesiąca kolekta przeznaczona będzie na prace remontowo-inwestycyjne. Trwa remont w pomieszczeniach piwnicznych wikariatki, gdzie zamierzamy zorganizować dwie małe sale spotkań wraz z toaletą. Po Mszach św. można zejść, aby zobaczyć stan tych pomieszczeń i konieczność ich renowacji.

Środki ze zbiórki przeznaczymy także na przygotowanie koniecznej dokumentacji odnośnie wymiany dachu nad prezbiterium fary. W tej chwili brakuje tam około 100 dachówek. Przeprowadzone badania wskazują, że nie można zastąpić brakujących dachówek nowymi, ponieważ stan pozostałych dachówek nie pozwala na „przymocowanie” do nich nowych. Konieczna jest wymiana całości. Trwają prace inwentaryzacyjne i projektowe, kompletowanie oraz uzyskiwanie dokumentów i pozwoleń do poszukiwania źródeł dotacji i składania stosownych wniosków. Koszt tych prac wynosi 5.000 zł.

Top