OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Trójcy Świętej, 4 czerwca 2023 roku

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Trójcy Świętej.

Witamy ks. Adama Czerwińskiego, kapłana naszej diecezji, pochodzącego z parafii w Wąbrzeźnie, który obecnie pracuje jako misjonarz w bardzo biednej części Kuby. Po Mszach świętych przeprowadzamy zbiórkę do puszek na pomoc dla pracy duszpasterskiej ks. Adama.

2. W kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek, wspomnienie św. Bonifacego;

– we wtorek, wspomnienie bł. Marii Karłowskiej;

– w środę, o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, oraz wieczorna spowiedź święta.

3. W czwartek, 8 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, tzw. Boże Ciało.

O godz. 1100 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. na placu Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Wyspiańskiego 13. Po Eucharystii rozpocznie się procesja do I ołtarza przy Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym przy ul. Wyspiańskiego 6. Następnie ul. Wyspiańskiego do ul. Matejki (II ołtarz przy sklepie Lewiatan). Dalej, ul. Korczaka, gdzie III ołtarz będzie umiejscowiony na skrzyżowaniu z ulicą prowadzącą do ulicy Kochanowskiego.

IV ołtarz i zakończenie procesji na tzw. Rynku Michałowskim przy „krzyżu cholerycznym”.

Prosimy o liczny udział wiernych, dzieci pierwszokomunijnych, dzieci sypiących kwiatki oraz osób niosących sztandary i feretrony. Zachęcamy do ustrojenia okien mieszkań, domów i instytucji oraz pomoc w budowie ołtarzy.

Nie będzie Mszy św. w farze o godz. 1100 i 1215 oraz w kościele szkolnym o godz. 1000 i 1130.

W oktawie uroczystości nabożeństwo czerwcowe oraz procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 1830.

We wtorek i środę o godz. 1700 zapraszamy wszystkie dzieci na próbę sypania kwiatków. Jednocześnie prosimy o dostarczanie kwiatów.

4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 1815.

5. Planujemy pielgrzymki do Częstochowy, Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej w terminie 29 września do 1 października oraz do Gietrzwałdu w sobotę, 12 sierpnia. Szczegóły na plakatach oraz u p. Urszuli Jakubowskiej.

6. W piątek, 23 czerwca tradycyjnie gościć będziemy pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Lubin-Gietrzwałd. Pielgrzymi zatrzymają się u nas na nocleg. Bardzo prosimy o zorganizowanie i możliwość noclegu w mieszkaniach naszych parafian. Będzie około 20 pątników. Osoby, które zechcą przyjąć gości bardzo proszę o kontakt z księdzem Jarosławem lub kancelarii parafialnej.

7. W środę, 14 czerwca od godz. 800 przychodnia „Medicus” przy ul. Wyspiańskiego 6A zaprasza na badania USG i Doppler. Rejestracja wyłącznie telefoniczna. Szczegółowe informacje w gablocie.

 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Chruścińską, Jerzego Gardeckiego i Jadwigę Behrent. Wieczny odpoczynek…