OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II niedziela Adwentu, 5 grudnia 2021 roku

 

1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu.

Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Aktualnie Kościołowi za wschodnią granicą służy ponad 900 osób duchownych i świeckich z Polski. Dzięki zebranym ofiarom udaje się organizować letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży, funkcjonowanie świetlic parafialnych, przedszkoli, domów dla osób starszych i domów samotnej matki, prace remontowo-budowlane oraz działalność charytatywną.

2. W kalendarzu liturgicznym:

– we wtorek, wspomnienie św. Ambrożego;

– w środę, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz okazja do spowiedzi świętej w godz. 2000-2100.

 3. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy w „Godzinie Łaski”. O godz. 1200 w kościele farnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy. Będziemy także odmawiali różaniec: po Mszy św. o godz. 700, o godz. 1200, o godz. 1430 oraz o godz. 1730.

4. Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 615 (poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 550) oraz o godz. 1700 dla dzieci.

 5. Pan organista Piotr Jaworski kontynuuje rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny. Po Mszach św. można nabyć świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca w cenie 8 zł, duża 16 zł.

6. Po Mszach świętych do nabycia kalendarz przygotowany przez wspólnotę Domowego Kościoła. Cena 1 egzemplarza wynosi 5 zł.

7. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – od poniedziałku do soboty w godz. 1800-1830 oraz w środy w godz. 2000-2100. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni adwentu, by umożliwić wszystkim zachowanie wymaganego reżimu sanitarnego. Nie jesteśmy też pewni, czy będziemy w stanie zorganizować jeden dzień spowiedzi przedświątecznej (np. przez kwarantannę kapłanów).

8. Dzisiaj do nabycia kolejny numer „Biuletynu parafialnego”. Przygotowaliśmy go, ponieważ przygotowujemy się do organizacji wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy. W obecnym stanie pandemii chcemy zaplanować kolędę na tzw. „zapisy” z zastrzeżeniem, że być może uda nam się ją zorganizować w sposób tradycyjny – bez zapisów, podając plan według spisu ulic.  Na dzień dzisiejszy prosimy o zapisywanie chęci zaproszenia kapłana. Można to zrobić na 3 sposoby: telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 1600 do 1800, wysyłając mail lub w zapisując się        w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Wszystkie informacje i dane kontaktowe zamieszczone są w biuletynie parafialnym.  

9. Bóg zapłać za ofiary składane dwa tygodnie temu na spłatę zobowiązań za dach. Zebraliśmy kwotę 9.400 zł. Dziękujemy również za indywidualne ofiary. Od 1 listopada 7 rodzin złożyło je na łączną sumę 1.250 zł. W miesiącu listopadzie za wywóz śmieci na cmentarzu zapłaciliśmy faktury  w wysokości 39.000 zł. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na kontynuację zobowiązań za remont dachu.

10. W minionym czasie pożegnaliśmy śp. Henrykę Potocką, Genowefę Wysocką, Jerzego Olszewskiego, Julisza Duriś, Annę Stożyńską, Piotra Zakrzewskiego oraz Anitę Kowalską. Wieczny odpoczynek…

Top