OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV niedziela zwykła, 19 września 2021 roku

 

1. Przeżywamy dziś XXV niedzielę zwykłą w ciągu roku.

Łączymy się dziś z pielgrzymami, którzy jako pątnicy z naszej parafii i naszego miasta udają się na uroczystości odpustowe do Rywałdu.

2. W kalendarzu liturgicznym:

– we wtorek, święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

– w środę, o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz okazja do spowiedzi świętej w godz. 2000-2100;

– w czwartek, wspomnienie św. Ojca Pio;

– w piątek, o godz. 1600 w salce spotkanie Wspólnoty Dzieła Intronizacji Serca Pana Jezusa, zapraszamy członków oraz osoby zainteresowane tym dziełem;

– w przyszłą niedzielę, o godz. 1745 spotkanie członków wspólnoty Żywego Różańca i Msza św. wieczorna w ich intencji.

 3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w 2022 roku odbędzie się w najbliższą środę, 22 września o godz. 1900 w farze.

4. Dzisiaj z inicjatywy p. Krzysztofa Brzezińskiego, taty chorego Pawła pragniemy zaprosić w godz. 1100-1600 na Charytatywny Piknik nad jeziorem Niskie Brodno. Odbędą się konkursy, zabawy i animacje dla dzieci i dorosłych. Wydarzenie jest organizowane dla chorego chłopca ze wsi Nowy Dwór. Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację. Szczegóły na plakatach.  

5. Bóg zapłać za ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na remont dachu. Prace są już bardzo zaawansowane, obecnie trwa etap układania nowych dachówek. Bóg zapłać także za ofiary składane na ten cel indywidualnie, w tym także od anonimowych ofiarodawców.

Nadal wyłączone z użytku są tablice ogłoszeniowe w kościele farnym, trwa ich naprawa.  

 6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Marię Sarnowską i Stanisława Murglin. Wieczny odpoczynek…

Top