OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I niedziela Adwentu, 27 listopada 2022 roku

 

 1. Przeżywamy dziś I niedzielę Adwentu, czasu oczekiwania i przygotowania na Boże Narodzenie.

Dzisiaj ostatni dzień XXXI Dni Kultury Chrześcijańskiej.

O godz. 1830 ks. biskup Wiesław Śmigiel odprawi uroczystą Sumę odpustową z racji wspomnienia naszej Patronki, św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Zapraszamy do licznego udziału (można po raz drugi przystąpić do Komunii świętej).

2. W kalendarzu liturgicznym:

– w środę, święto św. Andrzeja Apostoła, o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz okazja do spowiedzi świętej w godz. 2000-2100;

– w pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 1630 w plebanii spotkanie członków Apostolatu Margaretka,  o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;  

– w pierwszy piątek miesiąca, spowiedź święta od godz. 1630;

– w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 800 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Księża nie odwiedzą chorych w najbliższą sobotę. Posługa sakramentalna odbędzie się przed świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 17 grudnia. W kancelarii parafialnej można zapisywać osoby pragnące odwiedzin księdza.

 3. Rozpoczęliśmy Adwent, a wraz z nim Msze św. roratnie. Roraty będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 615 (poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP     o godz. 550) oraz o godz. 1700 dla dzieci.

 4. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę    i duchowe dziedzictwo Męczennika naszych czasów. Przez cały dzień w kościele farnym będzie można obejrzeć przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie też można nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań ks. Jerzego, wydanych na płytach. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach świętych i skorzystanie z tej wyjątkowej propozycji.

5. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy nowy cykl wypominek rocznych. W przypadku pojawienia się błędów w imionach i nazwiskach zmarłych prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

6. Pan organista Piotr Jaworski rozprowadza opłatki na stół wigilijny.

7. Rozprowadzamy świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca  w cenie 10 zł, duża 20 zł.

8. Przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę można nabyć kalendarz, który przygotowali toruńscy klerycy. Dochód przeznaczony jest na potrzeby kleryków naszego seminarium.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1215 w ramach akcji „Pieszo po zdrowie” wolontariusze przeprowadzą zbiórkę do puszek na pomoc dla chorującej na rdzeniowy zanik mięśni SMA 1,5 rocznej Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa.

10. Bóg zapłać za ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na prace inwestycyjne. Zebraliśmy 9.800 zł. Za wywóz śmieci na cmentarzu zapłaciliśmy kolejną fakturę (za okres 7 dni) na kwotę 9.400 zł.

11. Stowarzyszenie „Brodnica biega” zaprasza na VIII Charytatywny Bieg Mikołajkowy w sobotę, 3 grudnia w godz. 1000-1400. Bieg jest organizowany dla chorej Magdy Janke.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Barbarę Bartnicką, Irenę Dąbrowską, Adama Dwórznik. Wieczny odpoczynek…