OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVII niedziela zwykła, 6 października 2019 roku

  1. Przeżywamy dziś XXVII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W przyszłą niedzielę „Dzień Papieski”. Po Mszach świętych zbiórka na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który przeznaczony jest na wspieranie zdolnej młodzieży z małych miejscowości i niezamożnych rodzin.
  2. W kalendarzu liturgicznym: – w poniedziałek, wspomnienie NMP Różańcowej; – we wtorek, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; – w przyszłą niedzielę, 13 dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
  3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: tygodnika „Niedziela”, w którym zamieszczony jest artykuł o wizycie w naszej parafii świeckiej misjonarki p. Barbary oraz biuletynu parafialnego.
  4. Od jutra (poniedziałku, 7 października), w kancelarii parafialnej można rezerwować terminy Mszy św. na rok 2020.
  5. Informacje związane z przygotowaniem do I Komunii św.: – w piątek, 11 października o godz. 1730 mierzenie szatek w salce wikariatki, – w przyszłą niedzielę, 13 października podczas Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie różańców.
  6. Trwają nabożeństwa różańcowe. Dla dorosłych codziennie o godz. 1800 a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1700. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  7. W związku z trwającym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym, w sobotę 19 października w Chełmnie odbędzie się „spotkanie misyjne” dla dzieci. Z naszej parafii uczestniczyć będą dzieci i osoby dorosłe. Zapisy i informacje dla osób dorosłych u p. Gertrudy Grzanka. Koordynatorem grupy dzieci jest ks. Mateusz i p. Dorota Lisowska.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Reginę Dobrzyńską. Jej pogrzeb odbył się w sobotę.

Top