OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zapraszamy na koncert

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 sierpnia 2020 roku,

XVIII niedziela zwykła,

1. Przeżywamy dziś XVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. Rozpoczął się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o dziełach, które Bóg dokonał w naszym narodzie, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych oraz częstowania nim innych. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobach uzależnionych, współuzależnionych, zwłaszcza mieszkańcach naszej parafii.

3. Kuria Diecezjalna Toruńska przypomina Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w brzmieniu: „W kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult”.

4. W kalendarzu liturgicznym:

– we wtorek, wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a;

– w środę, o godz. 1815 nowenna do MB Nieustającej Pomocy; okazja do spowiedzi świętej w godz. 2000 – 2100;

– w pierwszy czwartek miesiąca, pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych do służby         w kościele;

– w pierwszy piątek miesiąca, wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Sióstr Służebniczek, które posługują w naszej parafii, dodatkowa Msza św. o godz. 1700, okazja do spowiedzi świętej od godz. 1800;

–  sobotę, wspomnienie św. Dominika.

5. W czwartek, 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Przeżywamy w tym dniu nasz odpust parafialny. Msze św. o godz. 630, 800, 1000, 1530, 1830 oraz 2100. Ze względu na czas pandemii nie będzie głównej Sumy odpustowej. Zachęcamy jednak, aby wszyscy parafianie i mieszkańcy naszego miasta uczestniczyli w wybranej przez siebie Eucharystii. Przeżyjmy ten dzień jako dziękczynienie za uchronienie od poważnych skutków pandemii a jednocześnie wielką prośbę o jej ustanie. Niech obecność w tym dniu na Mszy św. i tradycyjnej procesji ze świecami będzie prośbą do Boga o uchronienie dzieci i młodzieży oraz bezpieczne rozpoczęcie nauki, dla dorosłych o zachowanie miejsc pracy i warunków do życia, dla seniorów o łaskę zdrowia. Osoby pracujące zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godz. 2100.

6. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”. W miesiącu sierpniu zawieszony jest druk biuletynu parafialnego.

7. W piątek, 7 sierpnia o godz. 1900 wyjątkowe wydarzenie w naszej parafii. Wraz z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszamy na galowy koncert „Szumią jodły na gór szczycie” z okazji 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II. Wystąpią najbardziej znane gwiazdy polskiej opery kameralnej a wśród nich znany na całym świecie Kazimierz Kowalski. Szczegóły na plakatach. Wstęp wolny.

8. W przyszłą niedzielę, podczas wszystkich Mszy św. gościć będziemy p. Daniela Kasprowicza, świeckiego misjonarza prowadzącego szpital na Madagaskarze. Po Mszach św. będzie można składać ofiary na prowadzone przez niego misje.

9. Na cmentarzu parafialnym, przy bramie nr 1 zamontowane zostało nowe ujęcie wody. Założony został kran, trwają prace polegające na położeniu wokół niego kostki brukowej. Wkrótce wyłączona z użytku zostanie pompa, która ze względu na stan techniczny nie nadaje się do użytku, a także sprawia trudność w obsłudze osobom starszym. W najbliższym czasie rozpoczniemy sukcesywną wymianę śmietników na nowe i bardziej funkcjonalne. Wykonany zostanie monitoring obiektu.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Jana Otremba, Jerzego Brzezińskiego, Jana Krajnik oraz Lecha Górzyńskiego. Wieczny odpoczynek…

Top