OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX niedziela zwykła, 18 sierpnia 2019 

1. Przeżywamy dziś XX niedzielę zwykłą w ciągu roku. Witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian oraz gości wypoczywających na Pojezierzu Brodnickim.

2. Dzisiaj odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 99. rocznicy Bitwy Polsko-Boleszewickiej pod Brodnicą. O godz. 1215 zostanie odprawiona Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych, potem nastąpi przemarsz na Cmentarz Wojskowy do Lasku Miejskiego, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Wraz z władzami samorządowymi i wojskowymi wszystkich serdecznie zapraszamy. Program uroczystości znajduje się na plakacie.

3. W kalendarzu liturgicznym:
– we wtorek, wspomnienie św. Bernarda opata;
– w środę, wspomnienie św. Piusa X, papieża, o godz. 1815 zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy;
– w czwartek, wspomnienie NMP Królowej;
– w sobotę, święto św. Bartłomieja Apostoła.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: tygodnika „Niedziela” oraz biuletynu parafialnego.

5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.
6. W piątek, 23 sierpnia, w przychodni rodzinnej „Medicus” odbędą się badania USG przepływów szyjnych i kończyn, nerek stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne w cenie 55 zł. Bliższe informacje w przychodni oraz na plakacie w gablocie.
7. Bóg zapłać za ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na prace remontowo-inwestycyjne.
8. Zgodnie z dekretem księdza Biskupa Józefa Szamockiego, z dniem 26 sierpnia br. posługę duszpasterską w naszej parafii zakończą ks. Arkadiusz i ks. Artur. Ks. Arkadiusz Sobociński został mianowany wikariuszem Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Chełmnie. Ks. Artur Jankowski został mianowany wikariuszem Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łasinie. Uroczysta Msza św. dziękczynna za lata pobytu w naszej wspólnocie zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 25 sierpnia o godz. 930. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy i obecności podczas Eucharystii.

Top