OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.11.2018

  1. Dziś przypada setna rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji o godz. 9.30 w brodnickiej Farze zostanie (została) odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z udziałem władz cywilnych, kompanii honorowej Wojska Polskiego oraz pocztów sztandarowych. O godz. 12.00 z okazji dzisiejszego Święta rozdzwonią się dzwony w brodnickiej Farze.

  2. Dziś także przypada pierwsza rocznica nominacji Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

  3. Dzisiaj w Brodnickim Domu Kultury o godz. 11.00 i 16.00 odbędzie się spektakl „Niepodległa”, przygotowany przez uczniów, absolwentów i uczniów Zespołu nr 1 im. Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

  4. W liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek 12. listopada wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika, we wtorek 13. listopada wspomnienie Śśw. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w sobotę 17. listopada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

  5. We wtorek 13. listopada po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

  6. W piątek 16. listopada po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju.

  7. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 12.15, której przewodniczyć będzie ks. prałat prof. Czesław Rychlicki, rozpoczynamy XXVII Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszej parafii pod hasłem: „Powstała z grobu na Twe władne słowo”. Podczas Mszy św. śpiewać będzie Chór „Canto Grazioso”. Szczegółowy program znajduje się w gazetce parafialnej oraz na plakatach. Tego dnia o godz. 17.00 w Kaplicy Krzyża Świętego spotkanie modlitewne przed obrazem JEZU UFAM TOBIE.

  8. Będzie to także trzecia niedziela miesiąca – tradycyjna kolekta gospodarcza, którą polecamy ofiarności wiernych.

  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika katolickiego „Niedziela” dominuje tematyka związana ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, a wśród niej wywiad z Prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Ukazał się bezpłatny numer „Dobrych Nowin”. Do nabycia także kalendarze na 2109 rok z św. Janem Pawłem II.

  10. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp.: Marię Sternicką, l. 93. „Wieczny odpoczynek…”.

Top