OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie, 12 maja 2024 roku

1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie; o godz. 1530 w salce w wikariatce spotkanie członków Dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy też osoby, które chcą poznać charyzmat tej wspólnoty;

– we wtorek, święto św. Macieja Apostoła;

– w środę, o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy z nabożeństwem majowym. W godz. 2000-2100 okazja do spowiedzi świętej;

– w czwartek, święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski;

– w piątek, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo o pokój;

– w przyszłą niedzielę, uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o godz. 1700 spotkanie modlitewne przed obrazem „Jezu ufam Tobie”.

3. W przyszłą niedzielę, podczas wszystkich Mszy św. homilię wygłosi diakon stały Andrzej Lwowski, który przybliży sylwetkę znanego i cenionego rekolekcjonisty ks. Krzysztofa Grzywocza, który zaginał w Alpach w 2017 roku. Po Mszach świętych będzie można nabyć książkę „Wybrane na drogę”.

4. Trwają nabożeństwa majowe. Dla dorosłych codziennie o godz. 1800. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1730.

5. W najbliższą środę, 15 po Mszy św. wieczornej w salce w wikariatce spotkanie dla rodziców ministrantów biorących udział w wyjeździe wakacyjnym do Wrocławia. Można jeszcze zapisywać się na ten wyjazd.

6. W najbliższą środę, o godz. 1900 w farze ostatnie przed próbami spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

7. W najbliższą środę, o godz. 1900 w kaplicy adoracji spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz osób chcących zaangażować się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała.

8. Są wolne miejsca na wyjazd na tegoroczne spotkanie młodych LEDNICA 2000. Koszt 120 zł. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz u ks. Pawła.

9. Pani Barbara Kurnikowską organizuje kolejną zbiórkę okularów, znaczków, zegarków, telefonów, które przeznaczamy na potrzeby misji. Koszy na przedmioty przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.

10. Biskup Toruński mianował naszą parafiankę i katechetkę Dorotę Lisowską członkiem Diecezjalnej Rady Katechetycznej. Gratulujemy p. Dorocie wyróżnienia i życzymy Bożego Błogosławieństwa w tej niełatwej posłudze.

11. W przyszły poniedziałek, 20 maja odbędzie się tradycyjna piesza pielgrzymka do sanktuarium NMP w Wardęgowie. O godz. 630 Msza św. w kościele farnym. O godz. 700 błogosławieństwo pielgrzymów i wymarsz ze Starego Placu Szkolnego. Uroczysta Msza św. w Wardęgowie o godz. 1700. Pielgrzymka jest jednodniowa.

12. W przyszłą niedzielę, III miesiąca kolekta na spłatę zobowiązań.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Leszka Tomaszewskiego, Jerzego Czaplickiego, Irenę Kłosińską, Urszulę Zarębską, Jakuba Lewandowskiego oraz Kazimierza Kwaśniewskiego. Wieczny odpoczynek…