OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2021 roku

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Jutro rozpoczynamy okres zwykły w roku liturgicznym. W Kościele w Polsce okres śpiewania kolęd i świątecznego wystroju kościołów przedłuża się do uroczystości Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

2. W kalendarzu liturgicznym:

– w środę, o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz okazja do spowiedzi świętej w godz. 2000-2100;

– w piątek, po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o pokój,

– przyszłą niedzielę, o godz. 1700 spotkanie modlitewne przed obrazem „Jezu, ufam Tobie w połączeniu z Psalmami o ochronę i ukrycie przed złem „rodziny rodzin”, jaką jest parafia

3. Polecamy prasę katolicką – tygodnik „Niedziela”.

4. Przypominamy rodzicom i opiekunom dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej o konieczności dostarczenia do kancelarii parafialnej dokumentu ad sacra, informującego o przyjęciu sakramentu chrztu świętego.

 5. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwie różańcowej oraz uczestniczyli w Mszy św. pogrzebowej ks. prał. płk. Bolesława Lichnerowicza. Dziękujemy tym, którzy modlili się w intencji zmarłego za pośrednictwem mediów (transmisja TV Brodnica miała 28,5 tyś wyświetleń). Dziękujemy księżom biskupom oraz kapłanom, członkom rad i wspólnot, liturgicznej służbie ołtarza, wojsku, władzom samorządowym, mediom, Państwu Piersa – właścicielom piekarni „Krzyś”, zakładowi pogrzebowemu „Memento Mori” oraz wszystkim parafianom i mieszkańcom Brodnicy. Bóg zapłać za zamówione Msze św. (informacje o ich terminach zamieszczone są w gablocie oraz na stronie internetowej parafii). Bardzo dziękujemy również dyrekcji i pracownikom Szpitala Powiatowego w Brodnicy za trud leczenia i opieki ks. prałata.

 6. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) kolekta przeznaczona będzie na prace inwestycyjne.   

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Zenona Ciesielskiego, Alinę Świątkowską, ks. Bolesława Lichnerowicza, Józefa Pesta, Teresę Włodarz, Jana Jaroszewskiego, Antoninę Kalisz, Wandę Gryszko. Wieczny odpoczynek…

Top