OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.04.2019

 1. Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna liturgiczny obchód Wielkiego Tygodnia. Wszystkie ceremonie wielkotygodniowe uobecniają i wspominają najważniejsze wydarzenia zbawcze, jakich dla naszego odkupienia dokonał Jezus Chrystus.

 2. Dziś na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy poświęcenie palm na każdej Mszy św. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00 poprzedzone różańcem pokutnym o godz. 15.30. Ofiary składane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 3. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży z dekanatu: w Wielki Wtorek i w Wielką Środę od godz. 9.00 do 11.00 oraz po południu od godz. 16.00 do 17.30 i od 18.00 do 19.00.

 4. Do poniedziałku włącznie można zgłaszać w kancelarii parafialnej chorych. Księża: Tomasz, Artur i Mateusz odwiedzą ich w Wielki Wtorek, zaś ks. Arkadiusz w Wielki Piątek.

 5. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze toruńskiej pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona wraz z kapłanami naszej diecezji Msza św. Krzyżma, podczas której zostaną poświęcone oleje święte używane do namaszczenia chorych oraz krzyżmo święte do udzielania sakramentów chrztu, bierzmowania i święceń. Na tę Mszę św. udają się nasi księżą wraz z delegacją ministrantów i lektorów. Do fary brodnickiej zapraszamy na godz. 7.30 na modlitwę Jutrzni.

 6. Obchód Triduum Paschalnego rozpocznie Msza św. Wieczerzy Pańskiej, podczas której będzie miał miejsce obrzęd umycia nóg. Zostanie ona odprawiona o godz. 18.00 w Wielki Czwartek. Jest to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy szczególnie rodziców wraz z dzie

 7. mi przygotowującymi się do I Komunii św. Po Mszy św. procesja do Kaplicy Przechowania – „Ciemnicy” czyli Kaplicy Krzyża Świętego; o godz. 21.00 modlitwa na zakończenie dnia i zakończenie adoracji.

 8. W Wielki Piątek obowiązuje święty post paschalny: jeden posiłek do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy, aby post przedłużyć na Wielką Sobotę. W Wielki Piątek zapraszamy na Jutrznię o godz. 7.30 i rozpoczęcie adoracji w „Ciemnicy”. O godz. 16.30 pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy we farze o godz. 17.00. Gorzkie Żale o godz. 21.00, podczas których będzie okazja do spowiedzi św. Ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża Świętego przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie i inne miejsca święte w Ziemi Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do północy.

 9. W Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię połączoną z Nowenną do Miłosierdzia Bożego na godz. 7.30 i rozpoczęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W ciągu dnia święcenie pokarmów o godz. 9.00, 10.00, 11.00, i 12.00. Po południu: o godz. 14.00, 16.00 i 17.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

 10. Msza św. Rezurekcyjna poprzedzona procesją teoforyczną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Od godz. 8.00 porządek Mszy św. niedzielny.

 11. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna otwarta będzie do Wielkiej Środy włącznie.

 12. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 27. kwietnia. Koszt wyjazdu 85 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” m.in. teksty poświęcone Kościołowi cierpiącemu w Syrii oraz zwięzłe wprowadzenie w symbolikę Triduum Paschalnego.

 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp.: Janusz Watras, l. 73. „Wieczny odpoczynek..”.

Top