OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII niedziela zwykła, 20 czerwca 2021 roku

 1. Przeżywamy dziś XII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w kościele farnym codziennie o godz. 1815.

3. W kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi;

– w środę, o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz okazja do spowiedzi świętej w godz. 2000-2100;

– w czwartek, uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, patrona bazyliki katedralnej  w Toruniu;

– w przyszłą niedzielę, o godz. 1745 spotkanie członków żywego różańca i Msza św. wieczorna w ich intencji.

4. W sobotę, 10 lipca zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Obór z okazji XXII Ogólnopolskiego Wieczernika Królowej Pokoju. Szczegóły na plakatach.

5. W dniach 2 i 3 sierpnia organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Świętej Wody i Sokółki. Koszt z 2 obiadami, noclegiem i śniadaniem wynosi 230 zł. Zapisy w biurze parafialnym i po wieczornych Mszach św. Z uwagi na konieczność rezerwacji noclegów zapisy przyjmujemy do 12 lipca.

6. W najbliższą środę gościć będziemy pielgrzymów III Pieszej Pielgrzymki Lubin-Gietrzwałd. Planowane przybycie pątników o godz. 1530. Prosimy o przybycie osób przyjmujących pątników, aby zabrali ich do swoich mieszkań. Pielgrzymi będą uczestniczyli w nowennie i wieczornej Mszy św. W czwartek o godz. 600 z Placu Szkolnego wyruszą na dalszą trasę pielgrzymki.

7. Spowiedź święta w kościele farnym sprawowana jest codziennie w godz. 1800 do 1825Ze względu na przyjęte intencje mszalne i konieczność sprawowania Eucharystii przez kapłanów nie ma możliwości przedłużenia spowiedzi po wspomnianej godzinie 1825.

8. W najbliższy piątek, 25 czerwca, rozpocznie się w naszej parafii nawiedzenie Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Sanktuarium              oo. Redemptorystów w Toruniu, która potrwa do wieczornej Mszy św. w sobotę. W przyszłą sobotę nie będzie całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na prace inwestycyjne oraz ofiary przelane na konto parafialne. Przeznaczymy je na prace polegające na osuszaniu i zaizolowaniu budynku plebanii oraz wykonaniu instalacji odprowadzającej wodę deszczową. Są to trudne, wymagające i kosztowne prace ziemne.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Bogdana Rutka, Halinę Salej oraz Jacka Szlązak. Wieczny odpoczynek

Top