OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, 5 kwietnia 2020 roku

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Przeżywamy ją, tylko w kościołach parafialnych bez udziału ludu, przy drzwiach zamkniętych. To decyzja podjęta przez księdza biskupa, by nie doprowadzić do bolesnej dla kapłanów i wiernych konieczności wypraszania parafian z kościoła dla zachowania obowiązujących przepisów władz państwowych, co do dozwolonej liczby uczestników. To samo będzie dotyczyło Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota). Dzisiaj nie organizuje się procesji z palmami.

 1. Sakrament pokuty i pojednania sprawujemy:

– od poniedziałku do środy w godz. 830 – 900, 1800 – 1830 oraz 2000 – 2100;

– w Wielki Piątek od godz. 1900 do 2200 (w miarę potrzeby dłużej);

Można umawiać się na spowiedź świętą indywidualnie. Termin można umówić telefonicznie lub mailowo.

 1. Kancelaria parafialna czynna będzie do Wielkiej Środy włącznie.

 1. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę Msze św. odprawiane w kaplicy Krzyża Świętego w normalnym porządku dni powszednich.

 1. Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona zostanie w kościele o godz. 1800.

Od godz. 1915 do 2200 zachęcamy do indywidualnej adoracji w kościele. Nie będzie tradycyjnej „Ciemnicy”.

 1. Wielki Piątek

Od godz. 730 rozpoczęcie adoracji w kościele do godz. 1630.

Liturgia Męki Pańskiej odprawiona zostanie w kościele o godz. 1700.

Od godz. 1830 do północy indywidualna adoracja w kościele (nie budujemy w tym roku Grobu Pańskiego). Nie śpiewamy Gorzkich Żali.

 1. Wielka Sobota

Od godz. 730 do 1900 adoracja w kościele. Cześć Krzyżowi Świętemu oddajemy przez podejście i ukłon (bez ucałowania).

Wigilia Paschalna odprawiona zostanie w kościele o godz. 2000.

Nie będzie błogosławieństwa pokarmów tzw. „święconki”. Prosimy, aby ten obrzęd odprawić w każdej rodzinie w poranek wielkanocny. Tekst błogosławieństwa na stronie internetowej parafii.

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny.

Od 12 kwietnia w liturgii i uroczystościach pogrzebowych może ponownie uczestniczyć do 50 osób (wliczając osoby sprawujące kult). Zapraszamy więc do uczestnictwa w Eucharystii. Nadal obowiązuje jednak dyspensa Biskupa Toruńskiego od obowiązku uczestnictwa w Mszy św.

W Niedzielę Msza św. tzw. „Rezurekcja” o godz. 600 zarówno w farze jak i kościele szkolnym (bez procesji). Pozostałe Msze święte w porządku niedzielnym.

 1. Liturgia Triduum Paschalnego i Rezurekcji transmitowana będzie przez telewizję „Eltronik”.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zachowanie obowiązujących przepisów wynikających z zasad bezpieczeństwa stanu epidemii w Polsce i zadbanie, aby w kościele nie przebywało więcej niż 5 osób.

 1. Na stronie internetowej parafii zamieszczone są wszystkie aktualne informacje na temat organizacji życia parafialnego i obowiązujących zaleceń oraz przepisów.

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Józefa Zawadzkiego, Grzegorza Brykała oraz Radosława Łodygo. Wieczny odpoczynek.

Top