OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII niedziela zwykła, 9 września 2019 roku

 1. Przeżywamy dziś XXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 1. Dzisiaj w Sanktuarium w Rywałdzie Odpust Narodzenia NMP. Łączymy się w sposób duchowy z pielgrzymami z naszej parafii i miasta, którzy nocą wyruszyli do Rywałdu.

 2. W kalendarzu liturgicznym:

– w środę, o godz. 1815 zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy; o godz. 1900 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci do I Komunii św.;

– w czwartek, wspomnienie św. Jana Chryzostoma; o godz. 1900 spotkanie dla katechetów;

– w piątek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie;

– w sobotę, wspomnienie NMP Bolesnej.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: tygodnika „Niedziela” oraz biuletynu parafialnego.

 1. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy próby scholi dziecięcej „Katarzynki” i chóru parafialnego „św. Cecylia”, które prowadzi p. Piotr, nasz organista. Próby (odbywają się w sali w wikariatce) scholi w poniedziałki o godz. 1700, a chóru w środy o godz. 1900. Zapraszamy chętnych, mających „dobry głos” do wstąpienia w szeregi tych grup.

 1. W przyszłą niedzielę, 15 września o godz. 1700 w kaplicy spotkanie modlitewne przed obrazem „Jezu, ufam Tobie”.

 1. W ostatnią sobotę września (28.09.), odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Lichenia. Zapisy i wpłaty u członków Grupy Modlitewnej Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na plakacie.

 2. Informujemy, iż uroczystość I Komunii świętej w 2020 roku odbędzie się w naszej parafii: SP nr 7 w sobotę 23 maja o godz. 1100. SP nr 1 w niedzielę 24 maja o godz. 1045.

 3. Wprowadzony został nowy numer telefonu komórkowego do kancelarii parafialnej oraz załatwiania wszelkich spraw związanych z duszpasterstwem. Powoli będzie zastępował on dotychczasowy telefon stacjonarny. Numer zamieszczony jest w biuletynie parafialnym, stronie internetowej oraz w gablotach z ogłoszeniami i drzwiach wejściowych do plebanii.

 4. W naszym kościele zamontowaliśmy nowy system Świeczników Wotywnych, uważany za najczystszy, najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Znajduje się on przy ołtarzu Przemienienia Pańskiego i ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Samodzielnie zapalamy świecę i stawiamy ją na jednym ze świeczników, których jest 58. Sugerowana ofiara wynosi 2 zł. Szczegółowe informacje, opis świecznika i zasady używania zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

 1. W przyszłą niedzielę, III miesiąca kolekta przeznaczona będzie na prace remontowo-inwestycyjne. W ostatnim czasie zamontowane zostały nowoczesne żarówki typu led w prezbiterium. W najbliższych dniach wymienione zostaną wszystkie żarówki w kościele oraz kaplicy św. Krzyża. Trwają prace związane z izolacją fundamentów i ścian plebanii. W tym tygodniu firma alpinistyczna dokona oględzin i wyceny prac związanych w wymianą uszkodzonych dachówek nad prezbiterium oraz zabezpieczenia elementów wieży kościoła szkolnego. Będą to prace wymagające uprzednio zgody konserwatora zabytków, bez wątpienia konieczne, ale także bardzo kosztowne.

 2. W poniedziałek 9 września po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Medjugorie.

 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Kordulę Marunowską oraz śp. Wiktorię Duriś.

 

Top