OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I niedziela Adwentu, 3 grudnia 2023 roku

 1. Przeżywamy dziś I niedzielę Adwentu, czasu oczekiwania i przygotowania na Boże Narodzenie.

Dzisiaj oraz przez kolejne dwie adwentowe niedziele o godz. 1800 zapraszamy na uroczyste Nieszpory, które są wspólnotową i indywidualną modlitwą Kościoła katolickiego, częścią Liturgii Godzin (brewiarza), codziennej modlitwy Ludu Bożego. Podczas modlitwy wysłuchamy kilkuminutowej katechezy dla dorosłych.

2. W kalendarzu liturgicznym:

– w środę, o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz spowiedź święta  w godz. 2000-2100;

– w pierwszy czwartek miesiąca, wspomnienie św. Ambrożego, o godz. 1630 spotkanie członków Apostolatu „Margaretka”, o godz. 1800 nabożeństwo w intencji powołań;

– w piątek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 1200 w kościele farnym wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w „Godzinie Łaski”. Będziemy także odmawiali różaniec: po Mszy św. o godz. 700, o godz. 1200 oraz o godz. 1740. O godz. 1500 „Godzina Miłosierdzia”.

3. W środę o godz. 1900 w farze odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców lub opiekunów.

 4. W najbliższy czwartek o godz. 1900 z inicjatywy Parafialnej Rady Duszpasterskiej zainicjujemy Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie odbywała się w każdy pierwszy czwartek miesiąca. To spotkanie z Jezusem w ciszy, połączone z krótkimi tekstami na temat wiary, aby w ten sposób ją rozwijać i pomnażać. Pierwsze spotkanie będzie poświęcone wyjaśnieniu „czym w ogóle jest adoracja?”. Zapraszamy wszystkich poszukujących wiary, nadziei i sensu życia.

 5. Rozpoczęliśmy Adwent, a wraz z nim Msze św. roratnie. Roraty będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 615 (poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 550) oraz od poniedziałku do piątku o godz. 1700 dla dzieci.

 6. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy nowy cykl wypominek rocznych. W przypadku pojawienia się błędów w imionach i nazwiskach zmarłych prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

7. Rozprowadzamy świece „Caritas” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca w cenie 10 zł, duża 20 zł. Pan organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny.

8. Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii za dobrowolną ofiarę można nabyć kalendarz z domu dziecka w Kazachstanie, gdzie posługiwała siostra Wiera. Do kancelarii parafialnej można przynosić stare świece. Siostry na misjach wyrabiają z wosku różne przedmioty i nowe świece.

9. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Urbaniak. Wieczny odpoczynek…