OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.06.2019

 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do Kaplicy Krzyża Świętego na spotkanie modlitewne przed obrazem JEZU UFAM TOBIE.
 2. Spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz dla świadków odbędzie się w poniedziałek 17. czerwca od godz. 16.30. Po spowiedzi około godz. 17.30 obowiązkowe spotkanie dla wszystkich przystępujących do sakramentu bierzmowania. Rodzice i świadkowie mogą skorzystać ze spowiedzi św. rano i wieczorem podczas Mszy św.
 3. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli w brodnickiej Farze ks. bp Wiesław Śmigiel we wtorek 18. czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich rodziców, krewnych oraz wychowawców i nauczycieli.
 4. W czwartek 20. czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Najświętszym Sakramentem wyjdziemy w uroczystej procesji po Sumie o godz. 9.30. Przejdziemy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy; serdecznie prosimy o liczny udział w procesji i udekorowanie naszych domów. Niech będzie to świadectwem naszej wiary. W procesji biorą udział wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Przy czwartym ołtarzu na Rynku – kazanie. Bezpośrednio po procesji Msza św. we Farze. Nie będzie Mszy św. w kościele szkolnym o godz. 10.00 i 11.30.
 5. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę we wtorek i środę o godz. 17.00. Prosimy też o dostarczenie w środę kwiatów do sypania z naszych łąk, działek i ogrodów, abyśmy mogli w ten sposób oddać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu.   
 6. W liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek 17. czerwca wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek 21. czerwca wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
 7. W najbliższy wtorek 18. czerwca o godz. 18.00 w BDK odbędzie się premiera filmu poświęconego 300-setnej rocznicy objawień Maryjnych w Wardęgowie oraz pieszej pielgrzymki z Brodnicy do Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
 8. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. W niedzielę 23. czerwca dotrze do Brodnicy I Piesza Pielgrzymka z Lubina (diec. legnicka) do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Organizatorzy zwracają się z prośbą o możliwość przenocowania na terenie naszego miasta. Chętnych parafian, którzy zechcieliby gościć w swoich domach pielgrzymów prosimy o zgłaszanie w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
 10. W dniach o d 28. do 30. czerwca zapraszamy wszystkich pragnących poznać Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panujących na rekolekcje do Torunia. Szczegóły na plakatach.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” m.in. artykuł o św. Szarbelu z Libanu.  
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Edmund Fagasiński, l. 71 i Teresa Kozłowska, l. 67. „Wieczny odpoczynek..”.

Top