OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9.12.2018

  1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona modlitwie i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na rzecz tegoż Kościoła. „Bóg zapłać” za ofiary.

  2. Dziś ks. bp Wiesław Śmigiel obchodzi swoje imieniny, jutro zaś pierwszą rocznicę ingresu do katedry toruńskiej. Pamietajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.

  3. Po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

  4. W kalendarzu liturgicznym wspominać będziemy: w czwartek 13. grudnia św. Łucję, dziewicę i męczennicę, w piątek 14. grudnia św. Jana od Krzyża, prezbitera i dra Kościoła.

  5. W czwartek 13. grudnia o godz. 18.00 w Brodnickim Domu Kultury odbędzie się „Opłatek społeczny” połączony z życzeniami noworocznymi. Obecny będzie biskup toruński ks. bp Wiesław Śmigiel, kapłani dekanatu brodnickiego, przedstawiciele różnych środowisk i instytucji powiatu i miasta. Wraz z Panem Burmistrzem i Panem Starostą zapraszamy wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej.

  6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do Fary na opłatek wszystkie grupy i wspólnoty parafialne, połączony z koronką do Miłosierdzia Bożego i różańcem. Będzie to trzecia niedziela miesiąca, tradycyjna kolekta gospodarcza, którą polecamy ofiarności wiernych.

  7. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy można nabyć świece na stół wigilijny. Mała świeca kosztuje 6,50 zł, duża 13 zł a tzw. „piramida” i kula 15 zł.

  8. Komendant Wojewódzki Policji apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści, o korzystanie z elementów odblaskowych, z uwagi na dużą liczbę wypadków. Jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przed wejściem na przejście dla pieszych.

  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tematem wiodącym najnowszego numeru tygodnika katolickiego „Niedziela” jest „Zatrzymaj aborcję”.

  10. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w wieku 85. lat zmarł, pochodzący z naszej parafii, o. Piotr Grążawski, franciszkanin. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we Włocławku w środę 12. grudnia o godz. 13.00 w kościele ojców franciszkanów. „Wieczny odpoczynek…”.

Top