OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA 17.02.2019

  1. Dziś w Kaplicy Krzyża Świętego o godz. 17.00 spotkanie modlitewne przed obrazem JEZU UFAM TOBIE. Serdecznie zapraszamy.

  2. Kalendarz liturgiczny: w piątek 22. lutego święto Katedry św. Piotra, Apostoła, w sobotę 23. lutego wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, prezbitera i męczennika, patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu i polskiego harcerstwa.

  3. W sobotę 23. lutego zapraszamy na godz. 17.00 do fary brodnickiej na Mszę św. za śp. Jana Olszewskiego, byłego premiera Polski.

  4. W dniu wczorajszym zostało zamontowane antepedium ołtarza pw. św. Mikołaja i św. Barbary. To był ostatni element, kończący prace konserwatorskie przy tym ołtarzu, stanowiącym wyraz wiary oraz kunsztu artystycznego naszych przodków, których my jesteśmy spadkobiercami.

  5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” m.in. artykuł poświęcony Stanisławowi Moniuszce, ks. Januszowi Pasierbowi, kapłanowi naszej dawnej diecezji chełmińskiej. Tematem wiodącym numeru jest: seniorzy i juniorzy.

  6. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Zbigniew Rochon, l. 91 i Krystyna Łaszewska, l. 65. „Wieczny odpoczynek..”.

Top