OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocny, 18 kwietnia 2021 roku

 

  1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocy. Przeżywamy ją jako Niedzielę Biblijną, jest dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Przed ołtarzem znajduje się koszyk, z którego wychodząc z kościoła można zabrać kartkę z wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Po powrocie do domu zachęcamy do odczytania otrzymanego dzisiaj tekstu. Niech on posłuży jako przedmiot do medytacji w codziennej modlitwie i rachunku sumienia.

2. W kalendarzu liturgicznym:

– w środę, o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz okazja do spowiedzi św. w godz. 2000-2100;

– w piątek, uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;

– w przyszłą niedzielę, o godz. 1745 spotkanie członków żywego różańca i Msza św. wieczorna w ich intencji.

3. Dzisiaj o godz. 1500 w farze odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Ze względu na obostrzenia, zapraszamy po jednej osobie z każdej rodziny.

4. Ks. biskup Wiesław Śmigiel udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii we wtorek, 25 maja o godz. 1830.

Prosimy kandydatów do bierzmowania o dostarczenie wypełnionych deklaracji wraz z niezbędnymi świadectwami chrztu i zgodami do biura parafialnego do końca kwietnia.

5. Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Krzyża Świętego. Jednocześnie mogą w niej przebywać 2 osoby.

6. Bóg zapłać za ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na prace inwestycyjne. W związku z zaawansowanymi pracami przygotowującymi do wymiany dachu na prezbiterium kościoła farnego, w ostatnim czasie ponieśliśmy koszt 9.000 zł na uzyskanie stosownej dokumentacji konserwatorskiej i budowlanej oraz projektu budowlanego koniecznej do ubiegania się o pozwolenie na rozpoczęcie prac remontowych.

Faktura za wywóz śmieci cmentarza za ostatni okres wyniosła kwotę 6.850 zł.

 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Małgorzatę Filarską, Lidię Lewalską, Teresę Młodecką, Teresę Kozikowską, Romanę Grądek, Krystynę Modrzyńską, Janinę Kahl. Wieczny odpoczynek…

Top