OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela zwykła, 19 stycznia 2020 roku

 1. Przeżywamy dziś II Niedzielę w ciągu roku. W tych dniach pamiętamy o naszych babciach i dziadkach z racji ich święta. Dla zmarłych wypraszajmy dar życia wiecznego, dla żyjących prośmy o Boże Błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski.

 2. Dzisiaj o godz. 1700 w kaplicy Krzyża Świętego spotkanie modlitewne przed obrazem „Jezu ufam Tobie”;

 3. W kalendarzu liturgicznym:

  – we wtorek, wspomnienie św. Agnieszki;

  – w środę, o godz. 1815 nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

  – w piątek, wspomnienie św. Franciszka Salezego;

  – w sobotę, święto Nawrócenia św. Pawła.;

  – w przyszłą niedzielę, ostatnią miesiąca o godz. 1745 spotkanie członków żywego różańca i Msza św. wieczorna w ich intencji.

 4. Polecamy prasę katolicką, tygodnik „Niedziela” oraz biuletyn parafialny. Udało się naprawić kserokopiarkę (koszt wyniósł 900 zł). Mamy nadzieję, że jej stan techniczny pozwoli na tymczasowe przygotowywanie materiałów. W najbliższym czasie czeka nas jednak zakup nowego urządzenia.

 5. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy za zaproszenia do swoich domów i mieszkań oraz życzliwe przyjęcie. W tym czasie nieczynna jest kancelaria parafialna w środy po południu.

 6. Parafia w Mszanie w dniu 8 lutego organizuje II Bal Karnawałowy. Szczegóły i kontakt na plakacie w gablocie.

 7. Bóg zapłać za ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na prace remontowo-inwestycyjne. Przeznaczymy ją na spłatę zobowiązań za prace konserwatorskie północnej elewacji kościoła farnego. W ostatnich dniach, po uzyskaniu stosownych pozwoleń, na cmentarzu parafialnym wyciętych zostało 7 drzew, które zagrażały bezpieczeństwu odwiedzających. Koszt wycinki wyniósł 5.000 zł.

  W minionym tygodniu uzyskaliśmy pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na renowację ołtarza bocznego pw. „Chrystusa Ukrzyżowanego” oraz czterech aniołków z bocznego ołtarza św. Rozalii i św. Józefa. Prawdopodobnie w najbliższą sobotę zostaną one przetransportowane do pracowni konserwatorskiej w Toruniu. 

  W miniony piątek, odpadła część elewacji sufitu we wnętrzu kościoła szkolnego. Zerwaniem grozi jeszcze ość spora część. Dzięki interwencji Państwowej Straży Pożarnej udało się odpowiednio zabezpieczyć uszkodzoną część sufitu. Obecni na miejscu pracownicy nadzoru budowlanego ustalili, że należy wyłączyć i odpowiednio zabezpieczyć wyznaczoną część kościoła. W najbliższych dniach rozpoczniemy prace polegające na ocenie stanu faktycznego dachu i sufitu, aby przygotować się do koniecznego remontu.

 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Ewę Skowrońską (l. 57) oraz Piotra Woźniaka (l. 64). Wieczny odpoczynek…

Top