OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV niedziela zwykła, 7 lipca 2024 roku

  1. Dzisiaj obchodzimy XIV niedzielę zwykłą w ciągu roku.

Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich na niedzielnej Eucharystii. Gościom przebywającym na wakacjach życzymy dobrego pobytu, a wszystkim wyjeżdżającym bezpieczeństwa i opieki naszej patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. swoimi refleksjami i informacjami na temat pracy misyjnej w Kazachstanie podzieli się s. Wiera, która w najbliższych dniach kończy swój roczny pobyt w naszej wspólnocie. Po Mszach św. zbiórka na puszek na pomoc dla prowadzonego przez siostrę Domu Dziecka w Kazachstanie.

2. W kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek, wspomnienie św. Jana z Dukli;

– w środę, o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz okazja do spowiedzi świętej w godz. 2000-2100;

– w czwartek, święto św. Benedykta Opata, Patrona Europy;

– w piątek, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;

– w sobotę, wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

3. W sobotę, 3 sierpnia wyruszy z Brodnicy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Informacje o przewodnikach, trasie i grupach na stronie internetowej pielgrzymki, plakatach oraz u oo. Franciszkanów, którzy są organizatorami Grupy Brązowej z Brodnicy.

4. W czwartek, 29 sierpnia planujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u członków grupy Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na plakacie.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Mszy św. transmitowanej przez Telewizję Polską w ubiegłą niedzielę.

6. Bardzo dziękujemy wszystkim członkom wspólnoty Żywego Różańca oraz ich sympatykom za udział w diecezjalnym spotkaniu w Chełmnie. Po raz pierwszy naszej grupie towarzyszył nowo zakupiony sztandar.

Pan Franciszek Skibicki, animator męskich róż Żywego Różańca widzi potrzebę założenia trzeciej róży dla mężczyzn. W związku z tym prosi każdego chętnego Pana, aby napisał swoje dane osobowe i przekazał jemu bądź p. Jadwidze Łukowskiej lub w kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Pałkowską oraz Mariannę Szyszkowską. Wieczny odpoczynek…