TYLE DOBRA NA LEDNICY

Spotkaliśmy się na LEDNICY na modlitwie za o. Jana Górę.

Ojciec Jan Góra, twórca dzieła Lednica 2000, Jamnej i Hermanic nie mógł żyć bez dwóch rzeczy: spotkania z żywym Chrystusem w eucharystii i spotkania z drugim człowiekiem. W dzień swoich urodzin, gdziekolwiek był, gromadził wokół siebie wszystkich Przyjaciół i razem z nimi stawał przy ołtarzu. Dziękował wtedy Bogu za to, że przez kolejny rok mógł Mu służyć i powierzał wszystkich, którzy idą z nim ta drogą, czyniąc Tyle Dobra! Te słowa były jednymi z jego ostatnich podczas eucharystii, z której powędrował przed oblicze Pana.

Zachowaliśmy tradycję spotykania się na modlitwie w dzień urodzin o. Jana Góry, by dziękować za jego całe życie, Tyle Dobra, które nam ukazał i prosić o życie wieczne dla niego.  12 lutego 2022 połączyła nas Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, słowa o. Jana Góry o eucharystii, która była jego skarbem i lednicka muzyka.

Spotkanie podzielone w tym roku było na dwie części. Pierwsza część – Eucharystia w kościele Parafialnym w Sławnie, która była transmitowana w ośrodku na Polach Lednickich oraz  Adoracja Najświętszego Sakramentu na Polach Lednickich.

Transmisja ONLINE

farabrodnica

Ten artykuł może być interesujacy