Turniej LSO w Unisławiu

Tobinho

16 marca 2019 roku, na hali sportowej w Unisławiu odbywał się diecezjalny turniej piłki nożnej halowej lektorów starszych. Najpierw fazie grupowej, a potem pucharowej. Piłkarze z naszej parafii trafili do grupy z Grzybnem oraz Prątnicą, czyli wicemistrzami tegorocznej edycji oraz ze zwycięzcami zeszłorocznej. Pierwszy mecz naszej grupy rozgrywał się między naszymi rywalami, a zakończył się wynikiem 2:0 dla zespołu z Grzybna. Kolejny mecz był rozgrywany pomiędzy naszymi zawodnikami oraz futsalowcami z Prątnicy. Od początku zagrali oni wysokim pressingiem, którego nasza drużyna się nie spodziewała. Niestety poskutkowało to straconymi bramkami. Walka trwała do końca, gdyż zdobyliśmy gola kontaktowego, po tzw. „Tiki tace” naszych pomocników oraz klasowym wykończeniu naszego napastnika, ale mecz zakończył się wynikiem lekko przeważającym na korzyść przeciwników. Ostatni mecz w naszej grupie rozgrywaliśmy z piłkarzami z Grzybna. Tym razem nasi zawodnicy rozpoczęli z „wysokiego C” strzelając w drugiej minucie gola, który spowodował zawrót głowy u niejednego z kibiców, gdyż ostatecznie został on obwołany golem turnieju. Zawodnicy z Grzybna skonsternowani takim obrotem spraw przystąpili do zmasowanego ataku na naszą bramkę, co przyniosło efekt w postaci straconej bramki. Niestety postanowili potem grać „na remis”, gdyż taki wynik gwarantował im awans do kolejnej fazy rozgrywek. Ostatecznie nasi zawodnicy opuszczali halę z uśmiechem na ustach, gdyż ich trener, a nasz wikariusz, Tomasz Recki przypomniał im o prawdziwym celu tych rozgrywek, czyli rozwijaniu przyjaźni, kondycji fizycznej oraz wychwalaniu Boga w każdej dziedzinie życia i dawania o Nim dobrego świadectwa między innymi.

LSO Brodnica