MAJÓWKA DOMOWEGO KOŚCIOŁA

Basia Zielińska

W odpowiedzi na zawołanie Papieża Franciszka, aby Parafia był wspólnotą wspólnot oraz na zaproszenie wspólnoty Domowego Kościoła w niedzielne, wiosenne popołudnie 21 maja kilkadziesiąt osób z naszej Parafii spotkało się na pętli autobusowej przy ulicy Lidzbarskiej. Po krótkim zawiązaniu wspólnoty i błogosławieństwie udzielonym przez ks. Tomasza wszyscy ze śpiewem wyruszyliśmy w kierunku Bobrowisk. Podziwiając piękne okolice, różnorodność flory i fauny, oddawaliśmy hołd Maryi.

Po dojściu do figurki na Bobrowiskach odprawiliśmy nabożeństwo majowe, w które włączyli się też mieszkańcy okolicznych domów. Zawierzyliśmy Maryi siebie i nasze rodziny, a dziesiątką różańca dziękowaliśmy Panu
za naszych kapłanów.

Następnym punktem naszej pieszej majówki była platforma widokowa, położona w bagiennej dolinie Drwęcy. Należąca do Domowego Kościoła Małgosia Gutowska opowiadała nam o Brodnickim Parku Krajobrazowym. Dowiedzieliśmy się, że Drwęca jest najdłuższym rezerwatem ichtiologicznym w Polsce, ochroną objęte są takie gatunki ryb, jak: pstrąg, łosoś, troć i minóg. Dolina Drwęcy to także miejsce migracji i lęgów licznych gatunków ptaków i innych zwierząt.

Przy przydrożnej wiacie zażyliśmy krótkiego odpoczynku, kosztując domowego ciasta, a następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tym razem naszym celem był dom Państwa Dobrych, gdzie przy ognisku , kiełbaskach i domowych wypiekach spędziliśmy mile czas.

Pogoda nam sprzyjała, dobry humor nas nie opuszczał, a entuzjazm i radość dzieci dopingowały do marszu. W radosnym nastroju nasza majówka zakończyła się udzielonym błogosławieństwem i zaproszeniem chętnych małżeństw do wkroczenia na drogę formacyjną wspólnoty Domowego Kościoła. Myślę, że to był dobry czas na wzajemne poznanie i ubogacenie się doświadczeniem bycia we wspólnocie nie tylko DK, gdyż byli z nami Rycerze Kolumba, członkinie Róż Różańcowych, członkowie Grupy Miłosierdzia i inni. Chwała Panu!