III MIEJSCE NA DIECEZJALNYM TURNIEJU PIŁKI HALOWEJ W TORUNIU

Drudzy wicemistrzowie diecezji toruńskiej!

W ubiegłą sobotę tj. 18 marca kadra piłkarska lektorów z naszej parafii wraz z selekcjonerem księdzem Tomaszem Adamem Reckim ciężką pracą wywalczyła III miejsce w Mistrzostwach Piłki Nożnej Halowej diecezji toruńskiej. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, przez co dostała się do finałowej trójki, gdzie były jeszcze zespoły z Biskupic i Złotorii. Ostatecznie zwyciężył zespół z Biskupic. Nasi piłkarze stracili w grupie najmniej bramek ze wszystkich drużyn. Autorem tego wyczynu była nasza wspaniała obrona. Obserwatorzy z Polskiego Związku Piłki Nożnej stwierdzili iż zarówno obrona jak i atakujący naszego zespołu miały największy potencjał, by zwyciężyć w owym turnieju. Niestety, krótki czas na odpoczynek po fazie grupowej i dwa mecze po sobie spowodowały, że nasi zawodnicy nie dali rady zająć pierwszego miejsca w tym turnieju, które premiowane było wyjazdem do Częstochowy na Mistrzostwa Polski LSO. Selekcjoner naszej reprezentacji przed turniejem dzięki swoim znajomościom skontaktował się z trenerem reprezentacji Polski Adamem Nawałką, prosząc o zaproponowanie taktyk dla drużyny. Ksiądz Tomasz od razu dostał odpowiedź. Adam Nawałka rozrysował akcje dla naszego zespołu, które przyniosły wiele goli. W przyszłym roku nasi lektorzy będą startować w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Treningi do tych mistrzostw już trwają, gdyż jak mówi przysłowie – ciężka praca popłaca. Mamy nadzieję na sukces co najmniej takich samych rozmiarów, ale trzeba pamiętać, że wynik tak naprawdę się nie liczy, lecz droga do niego przebyta. AMEN!

Naszą parafię reprezentowali: Mateusz Suchocki, Tymoteusz Woźniak, Jakub Kamiński, Jakub Żurawski, Piotr Urbaniak Tomasz Grzybowski, Wiktor Bojanowski, Marek Białek. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentowali nas: Jakub Płachta, Dominik Ciarkowski, Robert Konieczka, Tomasz Ciesielski i Jacek Troczyński.

Autor: Tymoteusz Wożniak