Przyjęcie nowych ministrantów

W I niedzielę Wielkiego Postu, 5 marca br. podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00, celebrowanej przez Księdza Tomasza miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Ks. Tomasz w imieniu Ks. Proboszcza Krzysztofa Lewandowskiego przyjął do grona Liturgicznej Służby Ołtarza 10 chłopców z naszej parafii. Od kilkunastu tygodni przygotowywali się oni do pełnienia służby przy ołtarzu pod czujnym okiem opiekuna LSO księdza Tomasza Reckiego. Nowymi ministrantami w naszej parafii zostali: Dominik Guzowski, Maksymilian Jakubowski, Kajetan Jakubowski, Maciej Polanowski, Patryk Kospiczewicz, Franciszek Domżalski, Tomasz Otremba, Tymoteusz Rumiński, Kacper Piwoński i Maksymilian Napierski.

Słowo ministrant pochodzi od łacińskiego ,,ministrare” co znaczy służyć, posługiwać pomagać. Jest to osoba, która posługuje wspólnocie przy celebracji Mszy Św. oraz przy sprawowaniu innych czynności obrzędowych.

Gratulujemy wszystkim dzieciom i rodzicom. Zachęcamy również wszystkich chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.

Jakub Kamiński, Marek Białek

Przyjęcie nowych ministrantów

Przyjęcie nowych ministrantów

Przyjęcie nowych ministrantów

Przyjęcie nowych ministrantów

Przyjęcie nowych ministrantów

Przyjęcie nowych ministrantów